07 EMarzec w naszej świetlicy rozpoczął się od przygotowań do Dnia Kobiet. Chłopcy wykonali śliczne koszyczki z kwiatami, którymi obdarowali swoje mamy i siostry.

Wspólne obserwacje przyrody podczas spacerów zaowocowały pięknymi pracami plastycznymi. Dzięki nim nasza sala stała się wiosenną łąką pełną przebiśniegów i żonkili, a dumne bociany z apetytem zaglądają na tekturowe żabki. W zielonej trawce kicają zajączki i spacerują pisklaczki. Wszystko gotowe na przyjście Pani Wiosny- no i przyszła…piękna i  wystrojona, dzięki bujnej wyobraźni naszych dzieci, oraz ich zdolnościom plastycznym.

Tabliczka mnożenia- trzeba ją wkuć i nie ma na to rady. Aby się zmotywować do intensywnej nauki urządziliśmy świetlicowy mini- konkurs matematyczny „Mistrz mnożenia”. Trud się opłacił – słodkie nagrody ucieszyły dzieci.

Marzec pożegnaliśmy przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych- kolorowe pisanki i żółte kurczaczki,  wprowadziły nas w  świąteczną atmosferę.