Wolontariat

Młodzi ludzie, zwłaszcza dzieci i młodzież chłoną świat dużo intensywniej, niż dorośli. Ich świat kształtuje się każdego dnia; zdobywają nowe wzorce zachowań, kształtując w ten sposób samych siebie - niepowtarzalne i wyjątkowe jednostki. Ważne jest, byśmy wszyscy - zarówno młodzież jak i ludzie dorośli - poszukali takich elementów naszego życia, które w sposób wartościowy sprawią, że wszyscy poczujemy (a w szczególności ci potrzebujący) sens współistnienia. Wolontariat, czyli bezpłatna pomoc tym, którzy jej potrzebują, jest jednym ze sposobów, by tak się stało.

Opiekun szkolnej grupy wolontariuszy: Agnieszka Kaczmarska

wolontariat 1
Wigilijny czas udzielił się także wolontariuszom Szkoły Podstawowej nr 20, którzy łamali się opłatkiem, składali sobie nawzajem życzenia świąteczne oraz próbowali przepysznych potraw wigilijnych.

wolontariat kwesta
Nasi uczniowie działający w szkolnym wolontariacie kwestowali w ramach akcji Pola Nadziei na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. E. Dutkiewicza w Jastrzębiu - Zdroju. Dziękujemy za wasze otwarte serca.

Kochani Uczniowie i Rodzice!1

To dzięki Wam udało się nam zebrać tylko w 3 dni i  przekazać w sumie 109 książek z pięknymi dedykacjami do Fundacji Onkologicznej RAKIETY do Katowic. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Darczyńców od dzieci onkologicznych.

emotka.

WAVM1062

Uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 20 wzięli udział w świątecznej akcji „Paczuszka dla maluszka”, z której skorzystają niepełnosprawne dzieci z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „BETLEJEM”.

rekaZ okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który jest obchodzony na całym świecie 5 grudnia, wszystkim naszym Wolontariuszom składamy najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za bezinteresowną działalność. Życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia i radości w życiu, którym tak chętnie dzielicie się z innymi. Niech wolontariat nadal będzie źródłem Waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech tych, którym poświęcacie swój czas, niech motywuje Was do dalszego działania na polu wolontarystycznym.
Za dobre serce, oddanie, chęć i wolę służenia innym w każdej sytuacji bez względu na okoliczności Wolontariuszom związanym ze społecznością szkolną SP20 serdecznie dziękujemy! Najlepsze życzenia pomyślności i wytrwałości składają wszyscy Nauczyciele wraz z Dyrekcją szkoły i  Wasz Opiekun wolontariatu, Agnieszka Kaczmarska.

ksiazka
Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Nauczyciele!

Jest dobro do zrobienia!:) Książka potrzebna od zaraz!

Zachęcam Was wszystkich do przyłączenia się do akcji, która polega na ZBIÓRCE KSIĄŻEK dla Fundacji Onkologicznej RAKIETY.  Akcja w naszej szkole trwa do 8 grudnia.

Fundacja prowadzi ZBIÓRKĘ KSIĄŻEK dla Pacjentów, którzy święta spędzą w szpitalach na oddziałach ONKOLOGICZNYCH.

Każdy z nas ma książkę, która zmieniła jego życie, pomogła w trudnych chwilach, rozweseliła... Teraz tą lekturą będzie można się podzielić z pacjentami onkologicznymi.

Jak można się włączyć?

• Po pierwsze - wybrać swoją ulubioną lekturę (nowa/przeczytana).
  • Po drugie - napisać w niej dedykację Komuś, kto święta spędzi w szpitalu (np. Drogi Czytelniku, życzę Ci z okazji Świąt Bożego Narodzenia, by ten czas stał się początkiem czegoś nowego, radosnego, pełnego nadziei i optymizmu. Życzę Ci również, a może nawet przede wszystkim - zdrowia).
  • Po trzecie - przynieść książkę do gabinetu pedagoga szkolnego. Otrzymasz dodatnie punkty z zachowania i zyskasz satysfakcję, że sprawisz Komuś czytającemu tę książkę wielką radość:)

Łączymy w tej akcji siły z Zespołem Szkół nr 2 - stamtąd 10 grudnia wszystkie zebrane książki pojadą do Fundacji i zostaną rozwiezione do Pacjentów w szpitalach.

Zapraszam do włączenia się w tę szczytną akcję.

Pamiętajcie, dobro wraca!

Kochani Uczniowie, drodzy Rodzice i Nauczyciele!

Pomimo pandemii z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jastrzębiu -Zdroju zwraca z prośbą do społeczności szkolnej SP20 o przeprowadzenie zbiórki darów z dłuższym terminem ważności (m.in. mąka, kasza, ryż, makaron itp.) oraz przyborów szkolnych, gier, zabawek, książek itp. od 22.11.2021r. do 11.12.2021r.

Wszystkim darczyńcom prezes OR PCK Piotr Kula z góry dziękuje.

Wszystkie dary można składać w gabinecie pedagoga szkolnego.