IMG 36701 listopada br. na cmentarzu w Zdroju wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem wolontariatu, panią Agnieszką Kaczmarską zbierali pieniądze na Hospicjum Domowe. Wśród kwestujących wolontariuszy byli: Marek Kucaj, Natalia Bernacka, Marta Bernacka, Dżesika Stolica, Wiktoria Moroz i Mateusz Mryka.

Uczniowie ciepłymi słowami zachęcali wszystkich odwiedzających cmentarz do włączenia się w tę akcję. Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju chętnie wrzucali datki do specjalnie oznakowanych puszek, otrzymując w zamian naklejkę Hospicjum.

Warto pamiętać, że akcja Pola Nadziei polega nie tylko na pozyskiwaniu środków finansowych potrzebnych na opiekę nad chorymi w ostatnich chwilach ich życia, ale również na szerzeniu idei hospicyjnej oraz uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka.

Wolontariusze, dziękuję Wam, że mogę zawsze na Was polegać! Jestem przekonana, że w przyszłym roku nie zabraknie Was podczas kolejnej kwesty na Hospicjum.

Serdecznie dziękuję za Waszą bezinteresowną pomoc!!!