PRL 3

Pod koniec września wychowawczynie klas I-III wraz z uczniami przygotowały wystawę o PRL. Ekspozycja została podzielona na kilka części, w których przedstawiono różne aspekty życia w Polsce Ludowej i była wykonana z okazji 60-lecia naszego miasta

W pierwszej części wystawy można było zobaczyć przedmioty codziennego użytku, takie jak magnetofon szpulowy, radio czy walkmena, sprzęt kuchenny, zastawę stolową. Druga część poświęcona była kulturze i rozrywce zawierające aparaty, stacjonarny telefon, kasety VHS, projektor na przeźrocza, płyty winylowe itp. Uczniowie zaprezentowali także ówcznesne banknoty, odezwy, książeczkę samochodową czy sławne kartki np. na paliwo. Trzecia część wystawy dotyczyła historii i polityki. Można było zobaczyć fotografie w almanachu z 1965 roku z ważnych wydarzeń historycznych, takich jak powstanie warszawskie.

Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem i sentymentem ... starszej widowni.