mat 6060 zadań na 60-lecie miasta Jastrzębie-Zdrój, to konkurs matematyczny dla ósmoklasistów. Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Jędryka, Michał KijasJeremi Majchrzak. W ciągu 60 minut nasi matematycy rozwiązywali 40 zadań zamkniętych, a następnie po krótkiej przerwie, w ciągu kolejnej godziny, rozwiązywali 20 zadań otwartych. Nasza matematyczna drużyna doskonale poradziła sobie z „podziałem obowiązków” w trakcie rozwiązywania zadań. Współpraca oraz bardzo duża wiedza i umiejętności chłopaków pozwoliły na zajęcie III miejsca.

Nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Prezydent miasta Anna Hetman oraz dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju Pani Jolanta Kłopeć.

Chłopakom gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.

Na temat konkursu możecie poczytać na oficjalnej stronie miasta: https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/60-zadan-na-60-lecie-miasta-jastrzebie-zdroj

Opiekun: Emilia Dzienniak