d 1
Nasza szkoła zapewnia Ósmoklasistom udział w wielu ciekawych wydarzeniach, aby zapoznać ich ze światem zawodów, środowiskiem pracy różnych profesji oraz kierunkami kształcenia. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery klasa ósma odwiedziła Miasteczko Zawodów, gdzie mogła porównać oferty jastrzębskich szkół ponadpodstawowych.

Uczniowie wzięli także udział w spotkaniu organizowanym w ZSTB pod hasłem: „od ucznia do przedsiębiorcy”. Po wygłoszonych wykładach uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, w pracowniach promujących zawody: technik transportu kolejowego, technik mechaniki pojazdów samochodowych oraz fryzjer. Jesteśmy dumni z uczestnictwa w międzyszkolnej „Spartakiadzie Branżowej” zorganizowanej w ZSTB pod patronatem Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój. Drużyna naszej szkoły w składzie: Maja K., Kacper S., Wojciech Z. zdobyła III miejsce. Gratulujemy serdecznie!
Dziękujemy rodzicom, którzy byli obecni na spotkaniu doradczo - informacyjnym w Urzędzie Miasta dotyczącym m.in. elektronicznego naboru do szkół ponadpodstawowych. Wszystkim naszym Ósmoklasistom życzymy, aby dokonali dobrego wyboru ścieżki kariery edukacyjno - zawodowej.